III liga nie dla Mielnika

• autor: kazinhio2, 2010-07-09 23:03

MKS Mielnik nie zagra w III lidze! Władze nadbużańskiego klubu zostały w piątek oficjalnie poinformowane, że mogą zająć miejsce OKS 1945 Olsztyn w III lidze (ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzymała się jednak w II lidze i otrzymała licencję na grę). Władze MKS-u w czwartek przewidziały taką ewentualność i zdecydowały zgłosić zespół do... IV ligi. Na pewno z tego prezentu skorzysta Orzeł Kolno.

OKS 1945 Olsztyn otrzymał licencję na grę w drugiej lidze. "Biało-niebiescy" zajmą miejsce Motoru Lublin, który zrezygnował z ubiegania się o licencję. Lublinianie zagrają w lidze na licencji Spartakusa Szarowola. Dzięki tej decyzji MKS Mielnik otrzymał swoją szansę na grę w III lidze. Klub z tego prawa jednak nie skorzystał. Powód jest prozaiczny - MKS nie zdoła spełnić wymogów licencyjnych w III lidze. Dotąd klub korzystał z okresu karencyjnego, ale piękny i efektowny stadion w Mielniku ma dwa mankamenty, które utrudniają grę w III lidze: brak odgrodzenia boiska od trybun i brak wygrodzenia całego obiektu od reszty otoczenia.

PZPN od sezonu 2010/2011 zaostrzył swoje wymogi i zobowiązał Komisje Licencyjnego w wojewódzkich związkach do twardego egzekwowania wymogów bezpieczeństwa. W tej sytuacji władze klubu zdecydowały się zrezygnować z walki za wszelką cenę o III ligę i przez najbliższy rok odbudować mielnicki futbol w oparciu o własnych wychowanków i graczy z sąsiadujących z Mielnikiem miejscowości.

W tej sytuacji Podlaski ZPN kierując się przepisami PZPN poprosił o zastąpienie MKS-u kolejnego spadkowicza - Orzeł Kolno, który ma ważną licencję trzecioligową i który wyraził zgodę na grę w III lidze.

autor: ~anonim 2010-07-18 14:04:47

avatar BRAK SŁOW!!!!!!!