7. darnah1 0

Aktualności

Kolejne zwycięstwo MKS-u-relacja

• autor: kazinhio2, 2010-05-22 20:28

W wyjazdowym spotkaniu MKS pokonał 1:3 (0:1) słabo grającą w tej rundzie Warmie Grajewo. Dwie bramki dla MKS-u zdobył Karol Filipek i wynik spotkania ustalił Łukasz Pawluczuk. Dzięki temu zwycięstwu Mielnik awansował na 12 miejsce w tabeli. Rozegrany mecz 5.05.2010r. w Mielniku przeciwko Turowi Bielsk Podlaski został zweryfikowany jako walkower dla gospodarzy(3:0)!

Mielnik do tego spotkania przystąpił w dość eksperymentalnym zestawieniu. Bowiem nie mogło zagrać kilku kluczowych graczy Paweł Uszyński, Michał Lesiuk (obaj kontuzje), Jakub Andryszek i Dariusz Naharnowicz(obowiązki zawodowe). Mimo tego Mielnik nie przestraszył się rywala a nawet były momenty dominacji MKS-u na boisku. Początek spotkania rozpoczął się bardzo dobrze dla MKS-u bo już w 8min. dobre podanie od Łukasza Lesiuka otrzymał Karol Filipek, który piękną ,,podcinką" wyprowadził MKS na prowadzenie. Goście mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie ale jakby boczny sędzia zachował więcej zimnej krwi i za wcześnie nie pokazywał pozycji spalonej Ł.Pawluczuka. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Mielnika, który konsekwentnie realizował założenia taktyczne. Zespół gospodarzy stwarzał zagrożenie po stałych fragmentach gry.

Druga połowa to silny napór gospodarzy, którzy bardzo ambitnie dążyli do wyrównania. Z minuty na minuty kotłowało się pod bramką MKS-u ale był tam gdzie powinien M.Smorczewski, a jak jego nie było to koledzy z defensywy go asekurowali tak jak A.Treszczotko. Jak mówi stare porzekadło ,,co wisi to nie utonie” i tak było z bramką dla Warmi. Gospodarze zdobyli bramkę z rzutu wolnego, który też został odgwizdany w sposób kontrowersyjny. Na boisku zrobiło się bardzo gorąco gra się lekko zaostrzyła gospodarze chcieli pójść za ciosem co szybko odbiło się im czkawką. Dobrze dysponowany tego dnia K.Filipek strzela drugą swoją bramke w tym meczu i mamy 1:2 dla MKS-u! Końcówki spotkania lepiej by nie wyreżyserował S.Spielberg w doliczonym czasie gry zespół gospodarzy zamknął mielniczan na ich połowie, ale skuteczna gra obronna całego zespołu zrobiła swoje. MKS wyprowadził zabójczą kontre i Ł.Pawluczuk ustalił wynik spotkania na 1:3! Mielnik wygrał to spotkanie zasłużenie, chociaż niekótrzy braliby remis w ciemno. Warto dodać że w bramce gości debiutował Mariusz Smorczewski, który miał kilka ładnych interwencji. Następne spotkanie Mielnik rozegra w sobote o godz.16-stej przed własną publicznością z Vęgorią Węgorzewo.

MKS-M.Smorczewski,R.Kazubski,W.Kopytiuk,A.Treszczotko,M.Rutkowski,M.Sejbuk(60K.Jakubowski),Ł.Lesiuk,T.Jakubiec,R.Rokosz,K.Filipek(75P.Niwiński),Ł.Pawluczuk

bramki:K.Filipek 8min i 73min. Ł.Pawluczuk 90min,