7. darnah1 0

Aktualności

Na remis z Concordią

• autor: kazinhio2, 2010-04-19 22:12

W dzisiejszym rozegranym meczu 20 kolejki MKS zremisował na własnym stadionie z Concordią Elbląg 1:1 mimo, że do przerwy przegrywał 0:1. Wynik sprawiedliwy mimo że MKS jak i Concordia miali dobre okazje do zmiany wyniku.

W drużynie gospodarzy z powodu kontuzji nie mogli wystąpić doświadczony obrońca Wojciech Kopytiuk i Tomasz Jakubiec obaj mają problemy z achillesem. Wracając do meczu pierwszy kwadrans to lekka przewaga gości. Dobre i umiejętnie rozgrywanie piłki na swojej połowie. MKS dobrze na to odpowiedział w środkowej strefie boiska aktywni byli Ł.Lesiuk, P.Uszyński i J.Andryszek. Proste błędy w destrukcji MKS-u przynosiły sytuacje bramkowe Concordi po jednym stałym fragmencie przed stratą bramki uratowała poprzeczka.Później nie było tego szczęścia i tak w 35min. złe ustawienie środkowych obrońców wykorzystał jeden z napastników Elbląga. Jeszcze przed przerwą trener R.Kondraciuk dokonał jednej zmiany, za Roberta Rokosza wszedł Marcin Sejbuk. Jak się później okazało odwdzięczył się w dobry sposób bo miał udział przy wyrównującej bramce dla MKS-u. Po tej bramce to MKS stwarzał co raz większe zagrożenie pod bramką przyjezdnych ataki suneły jeden za drugim lecz brakowało ,,ostatniego podania". W jednej sytuacji R.Kazubski nie potrzebnie strzelał, lepszym rozwiązaniem było dogranie do dobrze ustawionego Ł.Pawluczuka. Dobrze po lewej stronie chodził M.Lesiuk to właśnie po jego strzale piłka odbiła się od jednego zawodnika z drużyny gości i wpadła do sieci. Mielnik atakował a Concordia też miała swoje sytuacje ale tam gdzie być powinien był D.Nacharnowicz. W końcówce spotkania wprowadzony wcześniej K.Filipek miał dogodne sytuacje aby skarcić przyjezdnych i zostać mielnickim bohaterem. Można powiedzieć że remis to dla MKS-u strata punktów bądź dla Concordi, ale biorąc pod uwagę statystykę sytuacji można stwierdzić że taki rezultat jest sprawiedliwy.

MKS: D.Naharnowicz-R.Kazubski, Ł.Frąc, M.Rutkowski, K.Miler(65Jakubowski)-R.Rokosz(40.M.Sejbuk)P.Uszyński, Ł.Lesiuk, M.Lesiuk, J.Andryszek(88.P.Niwiński) -Ł.Pawluczuk(75 K.Filipek)