Wywiad z trenerem

• autor: kazinhio2, 2010-03-18 07:18
Zadaliśmy trenerowi MKS-u kilka pytań, odnośnie jego pracy i drużyny Mielnika. O to co nam powiedział.

Objął pan Mielnik, który w początkowej fazie nie wyglądał najlepiej kadrowo, jak to wygląda teraz?

• R.K.- Moim zdaniem sytuacja kadrowa druzyny jest ustabilizowana to znaczy że stworzyliśmy kadrę 21 osobową która jest odzwierciedleniem naszych możliwości organizacyjnych. Jest to drużyna przede wszystkim młoda i ambitna i tym należy upatrywać naszych największych atutów.

Od 13 stycznia kiedy rozpoczął MKS przygotowania mineły bite dwa miesiące, czy udało się zrealizować plan który sobie sztab szkoleniowy założył?

• R.K.- Niestety nie wszystko mogliśmy zrealizować. Pierwszy okres przygowania ogólnego był zrealizowany świetnie w 100 procentach. Niestety problemy zaczęły się kiedy powinniśmy w większym zakresie pracować nad elementami czysto piłkarskimi. Nie mogliśmy trenować na żadnym boisku i przez bardzo długo trenowaliśmy w hali co niestety nie jest korzystne. Ale trudno takie życie i teraz musimy w ekspresowym tempie nadrabiać zaległości.

Było okienko tranferowe, jedni opuścili klub inni zabiegali o to aby przyjść bądź przyszli. Czy tak to miało wyglądać?

• R.K.- Każdemu trenerowi marzy się żeby najbardziej wartościowi zawodnicy zostali a oprócz tego aby mógł drużynę wzmocnić. W przerwie zimowej odejście niektórych zawodników należy uznać za osłabienie ponieważ wśród nich było kilku wartościowych chłopaków. Na to miejsce przyszli nowi zawodnicy a czy godnie zastąpią tych co odeszli a może okażą się jeszcze lepsi pokaże boisko.

W Mielniku jest duża grupa młodych chłopców, którzy stanowią 3/4 drużyny. Nie ma obaw że może zjeść ich presja wyniku?

• R.K.- Wierzę że nie ponieważ w swojej pracy staram się całą presję brać na siebie i odciążać zawodników. Czy mi się to uda czas pokaże.

Mielnik rozegrał przypomnijmy 6 sparingów(2 zwycięstwa,2 porażki i 2 remisy) nie za mało tych gier było w okresie przygotowawczym?

• R.K.- Nie jestem zwolennikiem bardzo dużej ilości gier kontrolnych. Ale to prawda że 6 sparingów to mało. Mieliśmy zaplanowany jeszcze sparing z Warmią Grajewo ale zima pokrzyżowała nasze plany.

Jak się można domyślać celem numer jeden jest utrzymanie, pierwszy mecz teoretycznie ma byc rozegrany już w sobote z Bielskiem za 6pkt.jak wyglądają nastawienia przed tym meczem?

• R.K.- Już teraz wiemy że ten mecz odbędzie się dopiero w maju.Ale mogę obiecać że w każdym meczu damy z siebie wszystko na co nas będzie stać.

Jest Pan w Mielniku blisko dwa miesiące, jakie są odczucia na temat tej drużyny, klubu i całej tej otoczki?

• R.K.- Pracuje mi się jak do tej pory bardzo przyjemnie.Mam dobry kontakt z Zarządem klubu. Z zawodnikami bardzo dobrze pracuje mi się na treningach, są ambitni i chętni do pracy. Mam wrazenie że się dogadujemy. Chciałbym żeby tak pozostało bo przed nami trudna próba utrzymania ligi.

Prawdopodobnie mecz z Bielskiem będzie przełożony, więc szykuje się zapewne gra kontrolna? Czy można spodziewać się przynajmniej w pierwszej połowie składu zbliżonego do wyjściowego na pierwszy mecz?

• R.K.- W najblizszy weekend zagramy wreszcie na naturalnym boisku w Czeremsze z tamtejszym Kolejarzem. Co do składu to niestety nie odpowiem. Powiem tylko tyle że co do wyjściowej 11-stki na mecz z Lubawą mam jeszcze dwa znaki zapytania.

• Dziękuje

• Dziękuje.

autor: ~jr 2010-03-18 07:59:44

avatar Życzę samych sukcesów .

autor: ~HKS 2010-03-18 17:14:28

avatar Powodzenia w lidze dla Mielnika i przedewszystkim dla wspanialego trenera Kondraciuka.

autor: ~anonim 2010-07-21 10:48:12

autor: ~anonim 2010-07-21 10:49:46

avatar KIEDY GRACIE Z HETMAN BYSTOK MACIE DOBRE BOISKO W MIELNIKU PSZYJEDIEMIY DO MIKA NA MAECZ MKS MIELNIK CRESOWIA SIEMIATYCZE NA STADION DO MIELNIKA ZNAM JAKU JAKUBA ADRYSKA WIEM